FORUM STOLARSKIE

Pilarki - Proszę o pomoc w doborze formatówki

saidac - 2011-08-21, 19:01
Temat postu: Proszę o pomoc w doborze formatówki
Witam
Zamierzam kupić piłę formatową, w związku z tym że nie pracowałem wcześniej na tego typu sprzęcie proszę o poradę (do tej pory pracowałem na gotowych formatkach).

Posiadam gotówki w granicach 8000 zł , piła będzie używana do cięcia płyt laminowanych chciałbym aby piła była w stanie pociąć całą płytę meblową.

Wstępnie zastanawiałem się nad nowym sprzętem firmy Maktek albo KMA, ale z tego co czytałem na tym forum nie warto.

Oto kilka pozycji jakie znalazłem.
Vertongen
Ulmia
Vertongen

Ewentualnie proszę o jakieś inne sugestie-propozycje.

Pozdrawiam

Yarkwood - 2011-08-21, 19:24
Temat postu: Re: Proszę o pomoc w doborze formatówki
saidac napisał/a:
Posiadam gotówki w granicach 8000 zł

szczerze mogę Ci doradzić że z taką gotówką raczej nie kupisz nic dobrego, a jak już kupisz to nie bedziesz zadowolony z jakości ciecia, jeżeli masz troche zamówień do przodu i zamierzasz sie rozwijać, to ja bym na Twoim miejscu zastanowił się nad system ratlnym dzisiaj firmy oferują bardzo korzystne systemy, wpłacasz połowę a drugą połowę spłacasz w ratch co miesiąc

no ale niech sie koledzy wypowiedzą na temat pił formatowych, bo ja podrzynak bardzo rzadko używam

RobWan - 2011-08-21, 19:28

Ciąć w hurtowni na panelowej. Jedynie do docinek w warsztacie o czymś pomyśleć.

Robert

saidac - 2011-08-21, 19:46

A co powiecie o tym ?
PILARKA FORMATOWA ROBLAND E300

Robland

[ Komentarz dodany przez: RobWan: 2011-08-21, 20:04 ]
Podawaj dokładnie model.

Bebilon - 2011-08-21, 20:04

saidac napisał/a:
chciałbym aby piła była w stanie pociąć całą płytę meblową.

do tego potrzebujesz wózek o długości min. 2700.

RobWan - 2011-08-21, 20:05

Ja miałem złe spotkanie z Roblandem.
Było na forum. Wisi agregat na hakach (nie wiem czy ta). I nie ma regulacji.

Robert

meblarz - 2011-08-21, 20:52

saidac napisał/a:
Oto kilka pozycji jakie znalazłem.
Vertongen
Ulmia
Vertongen

to są jakieś "wynalazki"

kilka razy temat był wałkowany. możesz kupić i być zadowolony jak dobrze trafisz, ale jak nie będziesz miał szczęścia to ugrzęźniesz. dostęp do części i akcesoriów raczej słabo widzę. podpytaj Pilary bo to najlepszy spec od pilarek.

moim zdaniem najlepsze opcja dla Ciebie to używana REMA. dołóż trochę i będziesz zdecydowanie bardziej zadowolony. poza tym to maszyna rozwojowa.

jak miałbym kupić koniecznie za takie pieniądze to może półprofesjonalna ELEKTRA BECKUM - używane za 5-6 tys można kupić z podcinakiem i do docinek wystarczy

OpawelQ - 2011-08-21, 21:57

skoro zamówienia są znaczy że kasa przypływa. Ja polecam to co Yarkwood napisał.
Kupując coś dobrego lepiej/więcej zarobisz. Bo praca szybsza będzie.

saidac - 2011-08-22, 00:01

Znalazłem jeszcze takie dwie piły sątrochę droższe niż zakładałem ale może uda się wyskrobać ze skarpety.
Piła formatowa MAKA KS1400 z podcinaczem F45 z tego co widze długość cięcia 290 wystarczy na całą płytę.
Maka KS1400

Piła K3 Winner Comfort z podcinaczem długość cięcia 200 cm ale ewentualnie mogę pracować na płytach wstępnie przeciętych na pół
K3 Winner Comfort

Czy ta firma Hammer to porządny w miarę sprzęt ?

RobWan - 2011-08-22, 00:05

saidac napisał/a:
długość cięcia 290

:lol:
Z lewej strony!

Nic z tych pił nie będzie.
Do całej płyty nie da rady.

Robert

zbmb - 2011-08-22, 00:07

MAKA to dobra firma ale ta maszyna ma przejazd wózka tylko 160cm
a wiec na przycinki i docinki jest OK

pilara - 2011-08-22, 11:28

RobWan napisał/a:
Wisi agregat na hakach (nie wiem czy ta).

Ta jest jeszcze delikatniejsza, gorsza jednym słowem, mniejsza siostra. W pewnym systemie ratalnym mam używki Remy...

kibic - 2011-08-22, 11:30

Ja tam na temat samej piły z podcinakiem nie będę się wypowiadał ale doradze tylko ogólnie. Skoro jak tu Ci koledzy piszą, nie kupisz nic porządnego za pieniądze, które chcesz wydać to lepiej dołóż i kup od razu coś co będzie dobre bo za jakiś czas stwierdzisz, że to nie to i będziesz chciał maszyne wymienic. I na tej wymianie stracisz bo zakładam, że będzie Ci trudno wziąć tyle ile za nią zapłaciłeś a dodatkowo od nowa będziesz musiał pokryć koszty transportu i koszty związane z kolejnymi poszukiwaniami i mnóstwem straconego czasu.
saidac - 2011-08-22, 13:53

doszedłem do wniosku że cyba odpuszcze obróbkę całych płyt i będę zamawiał wstępnie pocięte a na docinki chyba kupię tą piłę Maka , będzie dobrze ??
kumod - 2011-08-22, 13:58

Kumod już wiele razy pisał w temacie makteka, nie będzie się powtarzał, powie tylko tyle "będzie dobrze" i kupić makteka z 2 m wózkiem i go dobrze ustawić i stuningować.
pilara - 2011-08-22, 14:20

A ja mówię, kup u mnie REMĘ :mrgreen: , dam dobre, nieoprocentowane raty. MAKA jak MAKA, ciekawe stół i reszta w jakim stanie, na wszystkie moje daję gwarancję....
kibic - 2011-08-22, 16:19

Z wyrobów takich firm jak Maktek to ja bym polecał maszyny typu wyciąg wiór, gdzie kontrukcja jest niezbyt skomplikowana a dokładność pracy nie jest wymagana. Lepiej kupić starą solidna używke niz nowego chończyka na gwarancji. Za REMA przemawia fakt, że w razie awarii można zamówić części bez zbędnego kłopotu i bez biegania po zakładach ślusarskich.
zbmb - 2011-08-22, 20:05

saidac,
bładzisz chłopie... ;-)
...
wysłuchaj oferty pilary,
nic lepszego nie dostaniesz za te pieniadze...
REMA to formatowka przeznaczona do ciezkiej pracy
od pilary, otrzymasz maszyne po
przegladzie,
remoncie,
regulacji
i
z gwarancją

lepszej oferty nie znajdziesz nigdzie... :mrgreen:
:!: :!: :!:

torak - 2011-08-22, 21:57

Kupując dużą piłę zastanów się czy:
1. masz na nią miejsce
2. masz pomocnika do rozcinania całych płyt
3. masz transport całych płyt
4. czy to się opłaca.

Ja, po analizie powyższych punktów, postanowiłem dalej zaopatrywać się w pocięte i oklejone formatki a do docinek kupiłem taką: http://www.hammer-polska....-k3-winner.html i jestem zadowolony, na razie ;-)

lignoston - 2011-08-22, 22:26

Zróbmy głosowanie, ekonomicznie jestem za używką Remy :!:
O hamerze się nie wypowiadam.......ostatnio klient jeżdżący tą bryką mnie wkurzył :evil:
Więcej poważnych ofert nie widzę..... Marto (co to zrobiłaś z tym winem ?) tu trzeba trzeżwej oceny :lol: :lol: :lol: ;-) ;-) 8-)

saidac - 2011-08-22, 22:56

no jak już wcześniej pisałem zdecydowałem się na kupowanie wstępnie pociętych płyt, dlatego teraz zastanawiam się już tylko nad piłami z linków powyżej Maka i Hammer, niestety na piły od Pilary mnie nie stać :(
SETA - 2011-08-22, 23:28

No to ja dorzucę do zastanowienia markę ROJEK. Mam i jestem zadowolony.
US - 2011-08-23, 21:36

taką mam teraz w fajnej cenie, z podcinaczem, 3 kW w S1, do docinania płyty idealna
nowość po Lignie, fajnie ją zrobili, np. regulacje podcinacza masz wyprowadzone na zewnątrz

tomaszcomasz - 2011-08-23, 21:46

Cena podobno bardzo atrakcyjna. Kolega taką zamówił.
panokio - 2011-08-23, 21:48

Witam.Mam nowego hamera z 2 metrowym wózkiem,nowa rata lizingowa 380 zł.600947186
pilara - 2011-08-23, 21:50

Nic tylko brać do plecaka i do domu :-P ...
lignoston - 2011-08-23, 21:54

Marto to do listewek do obrazów ? :lol:
US - 2011-08-23, 22:07

:-P
nie, jak pisałam :-P do docinania płyty
w porównaniu do SC 2 W poszerzyli wózek, zrobili system posuwu, jak w wyższych modelach, wyprowadzili regulacje podcinacza na zewnątrz
cena na razie na zapytanie, bo to nowy model i będzie szeroko znana od września :-P ;-)

saidac - 2011-08-25, 16:02

a co Panowie myślicie o tym
Kity 819
Kity

kibic - 2011-08-26, 11:31

Cena atrakcyjna ale wydaje mi się, że ta podpórka pod wózek oznacza, że jego stabilność nie jest za wysoka. Chyba żaden szanujący się producent formatówek nie stosuje tego patentu ale może sie myle.
Peefe - 2011-08-27, 20:39

To przecież jest mała lekka piła robiona dla małych kosztów, czego oczekujesz.
Jest podpórka aby usztywnić konstrukcje. Całość waży pewnie coś, ze 300kg.
Prawdopodobnie do jednego korpusu można stosować różne wózki (od jakiegoś metrowego).
Ciekawa jest moc silnika.
Nie masz daleko to jedź i oglądnij.

Panel saw Kity 819 GF

http://www.machineseeker.com/lang_pl/A899967.html

saidac - 2011-09-12, 09:29

Dzwoniłem dziś do Rojka, facet mi zaproponował PK 250 A z stołem formatowym 2000 mm za 13500 zł, chyba dobre rozwiązanie, na allegro pojawił się też
Felder K 500 Prof za niecałę 15 tyś
Felder
Ogólnie doszedłęm do wniosku że faktycznie nie ma sensu kupować nic tańszego,,, szczgólnie z CHRL :)

Pozdrawiam

Krzysztof b - 2011-09-12, 11:30

saidac, nie wiem czemu ale skłaniałbym sie bardziej do rojka ,choćby z zwględu na podcinacz 120mm, regulację podcinacza na zewnąrz korpusu,to tak na szybko,jak przejżę dokładniej model to coś dopiszę ,na rojku pracuje Seta, napisz do niego może on coś więcej napisze.
pilara - 2011-09-12, 14:21

Mam DMMC, co prawda niemłodą, ale po konkretnym przeglądzie, za 12 kZ brutto + 369,00 transport...
Krzysztof b - 2011-09-12, 16:06

pilara, zapomiałeś dopisać że dajesz półroczną gwarancję i pełny serwis pogwarancyjny.
SETA - 2011-09-12, 17:12

Pracuję na Rojku od 2000 roku. Mam model z wózkiem 150 cm i to jest trochę za mało, ale maszyna sprawuje się dobrze, nie miała żadnej poważnej awarii, choć do "mercedesów" nie należy i jakieś luzy już złapała. Ma niemieckie podzespoły, np. silnik Siemensa. Chin nawet z daleka nie widziała. :-P
Rojek dobrze sprzedaje się w Ameryce.
Polubiłem ją do tego stopnia, że jak kolega z forum chciał ją kupić za konkretną sumę, to w ostatniej chwili zrezygnowałem.

pilara - 2011-09-12, 17:34

Ta DMMC to kawał maszyny, jeszcze starsza szkoła, ciężka ( ok. 1200 kg ). Mimo konkretnego remontu jest niedroga, gdyż to model 91, w związku z tym starszy sposób regulacji podcinacza ( ruch wymuszony tylko w jedną stronę, w drugą sprężyna ). Rema zmieniła to 94, na system obustronnie wymuszony, lepszy. Chociaż większość producentów do dzisiaj stosuje rozwiązanie na sprężynie ( SCM, Felder ), ale miom zdaniem wymuszone lepsze. Tu wszystko jest zrobione, działa jak trzeba, maszyna tania, bo latka ma...
jarek11 - 2011-11-04, 20:05

Witam.Staram się w życiu być obiektywnym.Nie kupujcie największej pilarki firmy na "F".Tą pilarkę w/g mnie projektowała banda idiotów :evil: .Jak można liniał poprzeczny ustawiać z 10 cm różnicą względem wymiaru rzeczywistego?Tzn jeśli chcę szybko/na oko/ uciąć wymiar 50cm to tego nie zrobię bo w rzeczywistości utnę ok.40cm.Liniał jest przesunięty ok.10 cm względem wymiaru rzeczywistego.Jeśli ktoś chce dokładniejszych innych felerów tej maszyny mogę wymienić/a będzie to długa lista /' :mrgreen:
US - 2011-11-04, 20:08

??????
daj zdjęcie bo nie mogę sobie tego wyobrazić :-D

jarek11 - 2011-11-04, 21:45

Co najwyżej mogę przesłać indywidualnie MMS.Jak mi się uda zdobyć kabel by przerzucić zdjęcie na kompa to chętnie zamieszczę.Jakby co możecie sprawdzić u przedstawicieli itp.Z kolei mam sympatię do pewnej firmy,ale zobaczyłem,że też ich liniał chyba "oszukuje"/patrzyłem na filmik z netu,nie na maszynę/.Nie wiem po co zmieniali sposób odczytu na liniale dodając szkiełko powiększające.Stolarze muszą mieć dobry wzrok :mrgreen: Pilarka,którą produkowali 15 lat temu miała wymiar tak jak należy i po co to komplikować?
stolarz85 - 2011-11-04, 22:01

jarkowi11 chodzi o ogranicznik na przykładnicy poprzecznej na stole formatowym.
Ogranicznik ten ma lupę która pokazuje wymiar na skali, ale opór jest około 10cm dalej.
I z tym taki problem?

RobWan - 2011-11-04, 22:06

Cytat:
I z tym taki problem?

A nie jest to problem?

Jak już zaszaleli to mogli przesunąć o 87 mm. Człowiek bardziej by się przykładał do liczenia. :lol:

Ale nie chce mi się wierzyć. Może stoper można obrócić?

Robert

stolarz85 - 2011-11-04, 22:11

Chyba uznali że czasy cięcia na "oko" już się skończyły. :lol:
Obrócić się nie da. :cry:

jarek11 - 2011-11-04, 22:28

Mam sympatię do REMY,ale widzę,że ich unowocześnienia pewnych spraw też nie ułatwiają pracy pilarzowi/o tym innym razem/.Czy są konstruktorzy,którzy myślą m.in o tym gdzie pilarz ma powiesić podkładkę z klipem mocującym kartkę ze zleceniem? :lol:
stolarz85 - 2011-11-04, 22:37

W hurtowni gdzie kupuję płyty mają REMĘ, stosują magnes neodymowy.
Jest to możliwe bo konstruktorzy osłonę piły zaprojektowali z metalu. :mrgreen:

zbmb - 2011-11-04, 22:42

moim zdaniem
w relacji jakosc, trwalość, solidnosc - cena
REMA jest debeściarą
:mrgreen:

PS
pilara umie zrobic dobra cenę...

US - 2011-11-04, 22:44

jarek11 napisał/a:
gdzie pilarz ma powiesić podkładkę z klipem mocującym kartkę ze zleceniem?

proszszsz

http://tekst naruszający regulamin forum...si-400-ep-class

zbmb, a co to za zmiana frontu? już nie Martin? :-P :mrgreen:

stolarz85 - 2011-11-04, 22:49

marta to ile trzeba dopłacić za możliwość zamocowania kartki papieru na wys. wzroku?
50tys. starczy?

US - 2011-11-04, 22:52

wersja na filmie to tzw. wypas, czyli tylko guzików nie przyszywa ;-) jeśli odjąć te opcje, a zostawić panel na górze, to wystarczy mniej niż 50 tys.
zbmb - 2011-11-04, 22:55

marta, a czy w tej cenie ma culage z elektonicznym wyswietlaczem?
stolarz85 - 2011-11-04, 22:57

Prysznica też nie ma :-P
Magnes wychodzi jednak taniej.
Ale maszynka świetna (przynajmniej na taką wygląda).

US - 2011-11-04, 22:59

ja mam praktycznie nieograniczone możliwości w pilarkach, wszystko zależy od wybranej linii, modelu - mogę dopasować wszystko po prawej i lewej stronie, cena zależy od tego właśnie, ale 50 tys, to naprawdę sporo, także można się pobawić, co się mieści, a co nie, elektroniczny odczyt po prawej stronie to nie jest duża kwota
awaria - 2011-11-04, 23:10

W jaromie też mamy przesunięte, absolutnie w niczym nam to nie przeszkadza.
pilara - 2011-11-04, 23:16

jarek11 napisał/a:
Mam sympatię do REMY,ale widzę,że ich unowocześnienia pewnych spraw też nie ułatwiają pracy pilarzowi/o tym innym razem/.Czy są konstruktorzy,którzy myślą m.in o tym gdzie pilarz ma powiesić podkładkę z klipem mocującym kartkę ze zleceniem? :lol:

Z tymi "oczkami" powiększającymi to jest tak, że połowa uwielbia, połowa nie cierpi, ja osobiście jestem w drugiej połowie. Żadnym problemem nie jest zakup maszyny ze starym, tardycyjnym odczytem. Podkładka też nie problem, pomyśleli o tym...

RobWan - 2011-11-04, 23:23

pilara napisał/a:
Z tymi "oczkami" powiększającymi to jest tak

Żeby nie miały błędu paralaksy to by wszyscy lubili.

Robert

pilara - 2011-11-04, 23:29

Przy tradycyjnym odczycie błąd jest podobny, kazdy inaczej z oka strzela, jeżeli pracują na tej samej maszynie i w tym i w tym przypadku zawsze są różnice, ja jednak wolę tradycyjny. Eliminują to tylko czytniki elektroniczne.
RobWan - 2011-11-04, 23:33

Co za problem zrobić rysę na soczewce blisko przymiaru? Lub dwie rysy. Jak w broni muszka i szczerbinka.
Skoro w suwaku logarytmicznym się udało...

Robert

pilara - 2011-11-04, 23:39

System muszka-szczerbinka to odległość obu linii, to i tak zawsze jeszcze zależne jest od wzroku operatora ( akurat w tym siedzę, bawię się w wiatrówki ). Pozornie proste systemy optyczne ( dwie kreski na jednym szkle, zwłaszcza na soczewce ), nie są tanie i proste w wykonaniu, nam tylko tak się wydaje...

Co do suwaka, krótki i precyzyjny ruch soczewki, o wiele łatwiej to uzyskać niż na liniale poprzecznym ( odległość kreski od skali ), najbliżej, moim zdaniem jest w Altendorfie...

pilara - 2011-11-04, 23:47

RobWan, wyobraź sobie zderzak na liniale "chodzący" tak ciężko jak w suwaku, przy zapyleniu, tarciu, i odległościach jakie trzeba pokonać.
US - 2011-11-04, 23:47

ja się spotykam zawsze z dwiema szkołami
jedni stolarze nie wyobrażają sobie pracy bez wyświetlaczy - nie liczy się sterowanie, podnoszenie czy pochylanie tarczy elektryczne lub ze sterowaniem, to może być ręczne, ale na liniałach mają być wyświetlacze i już!
ale jest druga część, która nie chce o tym słyszeć - co ręczne, to się nie zepsuje i absolutnie nie chcą żadnych "bajerów"

pozostawiam to do wyboru zawsze klientowi, jeśli prosi o radę, to przedstawiam zalety i wady obydwu rozwiązań, ale to klient decyduje - tutaj nie ma chyba złotego środka

wyświetlacze mają tę zaletę, że pokazują z dokładnością co najmniej do jednego miejsca po przecinku, więc nie trzeba polegać na oku operatora - tak jak mówi pilara, poza tym zazwyczaj sczytują wymiar z taśmy magentycznej, więc nie są zależne od kurzu, pyłu itp.
ale elektronika wymaga czasem kalibracji, resetowania, baterii itp., a niektórzy tego nie lubią, baza plus podziałka, to jest to!

RobWan - 2011-11-04, 23:51

pilara napisał/a:
"chodzący" tak ciężko jak w suwaku,

Chodzi o to aby ta soczewka czy szybka nie była 5 mm od przymiaru ale 0,1 mm.
Tylko tyle. A może aż tyle? Za duże wymagania?

Robert

pilara - 2011-11-05, 00:04

Wbrew pozorom za duże, nie ma możliwości płynnego i lekkiego przesuwu zderzaka przy takiej odległości od skali, o tym właśnie pisałem. Poluzuj zderzak w jakiejkolwiek pilarce i sprawdź jego luzy ( nie wspomnę o kilkuletniej ). Wymiar ustawiasz przed zablokowaniem zderzaka, gdy zablokujesz luzy kasujesz w którymś kierunku, już to zafałszuje Ci wymiar. Z pewnością możnaby to osiągnąć, ale cena byłaby zabójcza.
RobWan - 2011-11-05, 00:24

O który luz Ci chodzi?
Luz obracanego zderzaka czy stopera blokowanego dźwignią?

Po zablokowaniu stopera to co mam w okienku mam przy zderzaku. Nawet jak stoper kolebie się na przykładnicy przed zablokowaniem.
Jak zderzak ma luz to i tak się dociska elementem.

Ale o czym piszemy!
Skasowanie luzów w żaden problem.
Problemem jest nieprzemyślana konstrukcja oczka.
Co się ma blokować przy minimalnej szczelinie od przymiaru do oczka z rysą?

I tu przykład. Ile wisi te oczko nad przymiarem?

Robert

pilara - 2011-11-05, 19:32

Pokazujesz właśnie zderzak w stylu Altendorfa ( albo jedną z jego wielu chińskich kopii ).
1. Nie mówię oszczelinie między oczkiem a skalą ( sama skala jest zagłębiona ok. 0,5 mm w profilu ), ona zawsze bedzie taka sama po zaciśnięciu gałką.
2. Mówię o luzie po odpuszczeniu gałki aby zderzak móc przesunąć. Pisałem, że Alt ma to najlepiej rozwiązane gdyż w zacisku jest sprężyna, która po odpuszczeniu unosi cały układ blokowania w górę co znacznie poprawia płynność przesuwu.
3. Samo zagłębienie skali niweluje Twoje optymistyczne 0,1 mm. Technicznie wykonalne: niezagłębiona skala i 0,1 mm odległości, zacisk na sprężynie, ale przesuniesz zderzak kilkaset razy, aluminium trochę się wytrze i oczko rysuje po skali, w rezultacie masz po oczku i po skali... Oczywiście w przypadku tak małej odległości, kolejne sprawy: tak mała odległość zawsze grozi kontaktem i uszkodzeniem czy złamaniem, wiesz jak się pracuje na pilarkach ( są chlubne, nieliczne wyjątki ), niezagłębiona skala to z reguły skala naklejana, ma tendencje do odrywania - temat znany między innymi ze starszych modeli Remy itd.
Sprawa jasna - dałoby się przy zaostrzeniu rygorów wykonania, precyzji i oczywiście zwiększeni ceny, ale w użyciu cały zestaw szybko się zużywa i tak jest, bo ja to widzę. Ostatnio widziałem to ( przykład co prawda mało adewatny :-P ) w chińskiej kopii zderzaków i całego oczywiście liniału rozwiązań Altendorfa...

jarek11 - 2011-11-06, 07:18

Witam.Napisałem,że mam sympatię do remy.Opiszę czemu tak jest i czego oczekuje od dobrych maszyn jako użytkownik.To moja pierwsza/najlepsza na jakiej pracowałem/ http://standrew.pl/files/IS_Obraz%20006[29].jpg -DMMC 1/Nożny wyłącznik piły-coś wspaniałego,wersja DMMD Remy miała też wyłącznik/zwykły/ po prawej stronie,tak,że w razie "draki"można było wyłączyć boczną częścią kolana,umieszczanie wyłącznika bezpieczeństwa pod stołem ruchomym to jedno wielkie nieporozumienie...2/Często zdarza się,że pilarz musi pracować sam/oprócz cięcia"pasów"płyty/-takie czasy.W wersji DMMC wyciąg znad tarczy podnosił się dosyć wysoko i pilarz mógł swobodnie odbierać materiał/przekładając rękę na drugą stronę tarczy/.Teraz jest to niemożliwe,/wyciąg jest za nisko/.3/Ten "nieszczęsny" liniał poprzeczny.Czasami pilarz musi wycinać jakieś wady,patrzy na liniał z większej odległości i musi widzieć rzeczywisty wymiar.Panowie konstruktorzy wymyślajcie bajery jakie tylko chcecie ale na liniale 100cm to ma być 100cm od piły !!! 4/Pilarka która ma podłogę/tak jest w tej z firmy na literę F :)) /i nie można wymieść odpadów spod piły to też jedno wielkie nieporozumienie.zbmb pisałeś,że mamy XXI wiek,ja czasami mam wrażenie,że cofamy się w rozwoju i nie chodzi tu tylko o prace stolarza...
gnat - 2012-01-31, 22:40

potrzebuję piły do płyt meblowych narazie do niezbyt cięzkiej pracy

[ Komentarz dodany przez: RobWan: 2012-01-31, 22:53 ]
Reg. punkt 13.

US - 2012-01-31, 22:48

toś się rozwinął ;-)
wózek do rozcinania całej płyty? czy krótszy?

gnat - 2012-01-31, 22:49

najlepiej do całej wiadomo szafy itp.
US - 2012-01-31, 22:53

no to u mnie SC 4 Elite, silnik 4 kW w S1, wózek 3.200, podcinacz na pasku na wspólnym silniku z piłą, regulacje podcinacza w pionie i poziomie na zewnątrz maszyny, szerokość z prawej 900 mm, osłona na klinie - do końca kwietnia za 15.900 PLN netto/19.557 PLN brutto
ten model pracuje u tomaszacomasza, a nieco starsza wersja u Bebilona - możesz podpytać

gnat - 2012-01-31, 22:59

a co sadzisz o remie
gnat - 2012-01-31, 23:00

nie dobrze ze podcinak z pila sa na tym samtm silniku a co to jest za firma
US - 2012-01-31, 23:06

jako mod - przeczytaj regulamin, nie pisz posta pod postem, masz 15 min na edycję tego, co napisałeś

jako firma - SCM Group, oferowana maszyna jest marki Minimax, włoska,
Rema nie ma porównywalnego modelu do tej pilarki w swojej ofercie, odnośnie podcinacza, można go zrobić na niezależnym silniku, ale to już będzie więcej kasy, kompozycja jest promocyjna, szliśmy z ceną w dół, dlatego jest kompromis z podcinaczem

jako Marta - SCM rulez, Rema OK :lol:

gnat - 2012-01-31, 23:29

:-) jake są obroty podcinacza i czy jest mozliwość zakupu w systemie ratalnym
czy ten scm to dobra firma pewnie niema porównania do remy czy altendorfaale na 2 kuchnie w miesiacu i 3 szafy pewnie wystarczy

US - 2012-01-31, 23:40

ten SCM mój drogi ma kilka razy większe obroty roczne niż Rema i Altendorf razem wzięte ;-) poczytaj trochę forum
prędkość obrotowa podcinacza 8500 obr/min

dany - 2012-01-31, 23:45

Marta nie szalej nie porównuj do altendorfa :) cenowo jak i jakościowo :-P
US - 2012-01-31, 23:50

o dany, nie zgadzam się, jakościowo jesteśmy jak najbardziej porównywalni, to że gloryfikujecie Altendorfa, nie znaczy, że tak jest
nie chcę absolutnie umniejszać jakości Altendorfa, ale SCM jest na tej samej półce

dany - 2012-02-01, 00:19

ale czy piszesz to jako znawca tematu ( co jest dla mnie oczywiste i tego nie neguje w żaden sposób ) czy jako wybitny sprzedawca ;-) ciekaw jak mają się ok 40 letnie formatówki z pod znaku SCM-a bo te z altendorfa zadziwiły nawet Pilare :-)
US - 2012-02-01, 11:49

do wybitnego sprzedawcy, to mi jeszcze dużo brakuje
piszę to jako osoba, która widziała wiele maszyn w pracy i tych, i tych, w zakładach małych i dużych
bazuję też na opiniach użytkowników, wielu klientów dzwoni z pytaniami o nowe, bo pracowało w innym zakładzie na SI 320, albo SI 16 (to są maszyny z lat 80-tych i 90-tych)
bazuję też na opinii naszych techników, a dwóch z nich pracowało w latach 90-tych dla naszego szefostwa, które wtedy sprzedawało Altendorfa (firma wtedy nazywała się Mueller Minden i była typowo firmą handlową, SCM miał wtedy przedstawicielstwo w Warszawie, nazywało się SCM Sistemi, moje szefostwo przejęło tę firmę w 2000 roku i od tej pory jesteśmy filią SCM Group na Polskę)
mam zwyczaj podchodzenia w każdym zakładzie, w którym jestem do pilarki, wiele rozmów ogólnych ze stolarzami odbywało się nad pilarkami właśnie (choć umowy lepiej się podpisuje na wyrówniarce ;-) )
takim specem jak pilara nie jestem, ale swoje maszyny znam prawie co do śrubki, a znajomość konkurencji uzupełniam przy każdej okazji u klientów
i z czystym sumieniem ustawiam Altendorfa razem z SCMem na jednej półce
jak chcesz możemy sobie porównać jakiś konkretny model (tylko obecny), Danielson się pewnie na spokojnie dołoży do porównania

pilara - 2012-02-01, 15:50

gnat napisał/a:
a co sadzisz o remie

Co do Remy to ja tu jestem, nowe i używane, Marta ma rację , Rema nie ma w ofercie tak delikatnego modelu, najbliższy jest Master ( solidniejszy ), napęd podcinacza na niezależnym silniku, ale to maszyna tylko do płyty. Seria dmms to już grubsze sztuki.

P.S. Obroty obrotami, a maszyny maszynami... :-) .

dany - 2012-02-01, 15:51

masz dar przekonywania :) ( w twoim fachu to podstawa ;-) )
nie mam na pewno tyle doświadczenia z różnego rodzaju maszynach co ty , ale jestem użytkownikiem altendorfa i powiem że jak zmienię ( a czeka mnie to za jakiś czas )
to zmienię tylko na altendorfa :mrgreen:

jarek11 - 2012-02-25, 20:09

Mając do czynienia z dwiema pilarkami Remy i obecnie z pilarką jak puszka konserwy na literę "F" :mrgreen: - polecam potencjalnym klientom wybrać się na targi,tam zobaczą takie szczegóły jak podłoga w pilarce i ZABAWA z usuwaniem trocin,niech przedstawiciel firmy pokaże wam w jaki sposób usuwa się ścinki o gr.2-5mm które zbierają się pod piłą tarczową i blokują zasysanie powietrza z wyciągu.Długości wózków pomocniczych,szerokości głównych itp,itd Będziecie mieli okazję porównać maszyny...
Jenot - 2012-03-30, 21:03

postanowiłem odgrzać kotleta. Podnoszę poprzeczkę i pytam jak pilarka z podcinakiem powiedzmy do kwoty 5k. Wiem , wiem śmieszne ale prawdziwe. Pilarkę zamierzam wykorzystać do przycinania płyt laminowanych.
:-/

przemo1803 - 2012-03-30, 21:59

Jenot, \
Cale plyty chcesz rozcinac czy tylko np. pasy na formatki???

OpawelQ - 2012-03-31, 06:38

robiłem na jakiejs chince za 6tyś. ciąc sie dało ale jak bym miał na niej ciąć cał dzień to nerwy nie moje. Prowadnice jakieś dziwne ciężko sie przesuwały i jedna aluminiowa była wytarta od przesuwania, znaczy że pewnie szybko sie takie coś zniszczy i strata kasy.
Jenot - 2012-03-31, 09:59

przemo1803, raczej do przycinania formatek z większych kawałków. Rozchodzi się głównie o to że jeśli już tnę to chciałbym żeby materiał był bez wyrw i miał równą przekątną.
Jenot

OpawelQ - 2012-03-31, 12:43

Maszyny kombinowane ciekawie wyglądają.
http://www.uni-max.com.pl...owana-uc-200/d/

przemo1803 - 2012-03-31, 14:27

Jenot,
Znajomy ma elektra beckum z krutkim wozkiem i jest zadowolony
Powinno sie cos znalezc za te pieniadze
A zaglebiarka z szyna sie nie sprawdza???

Jenot - 2012-03-31, 14:52

przemo1803, sprawdza się i to znakomicie, ale na montażach. W warsztacie to bym wolał mieć pilarkę stacjonarną. Kiedyś dałem na forum linka do Electrty i ktoś napisał że to jest pseudo formatówka. Nie wiem dlaczego.
Jenot :-)

przemo1803 - 2012-03-31, 15:17

Jenot,
Za takie pieniadze jak pisales to trzeba isc na ustepstwa Super maszyny z odczytami i kladzionej w dwie strony to raczej nie bedzie'
A moze dokupic stolik festoola do zaglebiarki??

Jenot - 2012-03-31, 15:21

przemo1803, myślałem nad dym , jednak nie rozwiązuje to problemu z wyrwami laminatu i z przekątną. Poczekamy , zobaczymy... :mrgreen:
przemo1803 - 2012-03-31, 15:26

Jenot,
Popytaj madrzejszych bo spotkalem sie z opiniami iz jakosc pocietej melaniny na taniej chince z podcinakiem jest taka sama jak pociecie na zeliwnej "remie" bez podcinaka a z tarcza "pirania"
Sam docinam bez podcinaka a wrazie "wu" poprawiam frezarka

marcinj - 2012-09-10, 23:20

Witam,

Zamierzamy kupić pilarkę formatową do małego zakładu usługowego, do 15000 brutto. Pilarka potrzebna będzie głównie do drewna litego (cięcie stopni, ramiaków do drzwi itd.). Jednak ostatnio również coraz częściej do wycinania formatek z płyty na meble itp.

Przejrzałem forum i wiem, że należy unikać chińczyków typu Bernardo, którego braliśmy pod uwagę. Nienajlepszą opinię mają również formatówki Hammera itp. Właśnie Hammera nam proponowano i nad nim się zastanawialiśmy, nawet go oglądaliśmy, ale póki co średnio nas przekonał. Tylko nie bardzo wiem, co innego wybrać w typ przedziale cenowym.

Stół przesuwny jakiego oczekujemy, to 2m, maksymalnie 2,5m ze względu na ograniczone miejsce. Również chcielibyśmy, aby piła mogłabyć regulowana do 45*. Podcinak oczywiście też musi być.

Z tego co udało mi się wyczytać, to w takim przedziale raczej porządnej nówki nie dostaniemy. Z używek szukać: Rema, SCM, Altendorf, coś jeszcze? Na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie używanych? Gdzie szukać używanych oprócz firm: Stan-Drew i Mar-masz? Do jakich maszyn najłatwiej znaleźć później części?

To co udało mi się znaleźć:
Altendorf - ale niestety nie można regulować kąta piły.

SETA - 2012-09-10, 23:25

Czeszkę nową powinieneś dostać za 15 tys. zł.
US - 2012-09-10, 23:50

Podjedź do Konika Nowego, do firmy Auriga, tam jest wystawka z Minimaxami, coś Ci dobiorą
ale za 15 brutto, to szału nie będzie

marcinj - 2012-09-10, 23:55

Poczytam w takim razie trochę o firmie Rojek.

Co udało mi się jeszcze znaleźć:
http://www.wyroba.pl/inde...=Product&id=994 - PIŁA Formatowa ALTENDORF F90 z podcinakiem
http://www.wyroba.pl/inde...=Product&id=695 - PIŁA Formatowa CASADEI KS2500 z podcinakiem
http://www.wyroba.pl/inde...=Product&id=987 - PIŁA Formatowa z podcinakiem SAC CS4

Tyle że nazwy firm Casadei i SAC niewiele mi mówią. Ktoś z forum ma może jakąś opinię na ich temat?

[ Komentarz dodany przez: Bebilon: 2012-09-11, 08:16 ]
Regulamin 12a.

marcinj - 2012-09-12, 18:49

Hammerowi podziękowaliśmy. Byliśmy w Koniku i dostaliśmy ofertę na Minimax SC4 Elite. Trochę trzeba byłoby do niej dołożyć, bo trochę wychodzi ponad nas zaplanowany budżet na kupno maszyny. Wygląda na bardziej solidną od Hammera i chyba się na nią zdecydujemy, chociaż cały warsztat będzie trzeba przemeblować ze względu na to, że jest to pełnowymiarowa formatówka, a nie mniejsza jaką początkowo chcieliśmy kupić. Plusem minimaxa jest też dla nas bliski serwis, bo do Konika od nas bardzo blisko.
Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Brać tą nówke czy kombinować coś z używkami? Używki przynajmniej na papierze mają lepsze parametry, tylko ciekawe jak to by działało w praktyce. Poza tym nówka to zawsze nówka.

Opinia Kaspera i inne, które udało mi się znaleźć o firmie Rojek nie zachęcają zbytnio nawet do oglądania go.

Kasper - 2012-09-12, 22:51

Niedawno stałem przed podobnym dylematem, dysponowałem kwotą nieco większą bo 20 tyś. Po kilku rozmowach z przedstawicielami (SCM, Rojek, Felder),zdecydowałem się w końcu na używkę :-P . Po prostu wydaje mi się że do kwoty 20 tyś. lepiej zainwestować w coś używanego z "wyższej półki" niż kupować jakieś "półśrodki". Nowe maszyny do 20 tyś. to dość delikatne konstrukcję, podcinacz często na jednym silniku z tarczą główną, silnik przystosowany często tylko do pracy przerywanej (S6 chyba tak to się zowie) i wiele innych szczególików, które w całości nie zachęciły mnie do zakupu. Oglądałem też Minimax SC4 Elite jednak mnie nie przekonał, choć właściciela u którego go widziałem nie narzekał na niego, z resztą na forum na pewno znajdziesz użytkowników tego modelu ;-) .
zbmb - 2012-09-12, 22:58

Kasper,
napisz jaka maszyne kupiles oraz gdzie i jak ja znalazłes

Kasper - 2012-09-12, 23:09

zbmb napisał/a:
Kasper,
napisz jaka maszyne kupiles...

Rema DMMD 40/340 niestety na rezoteksie :-( ale daję rade :-) , a kolejna korzyść z zakupu używki to to że starczyło mi jeszcze na porządny odciąg :mrgreen: . Zakupiona oczywiście za pośrednictwem pilary z półroczną gwarancją.

US - 2012-09-13, 15:21

SC 4 spokojnie da sobie radę, pracują na niej Bebilon i tomaszcomasz, więc możesz podpytać
dla porządku podkreślę, że my wszystkie silniki mamy w S1 :-)

zbmb - 2012-09-13, 20:15

Kasper
pilarze smialo mozna zaufac - to porzadna firma
masz zapewniony rowniez serwis pogwarancyjny po uczciwych (niskich) cenach
oraz dostep do oryginalnych czesci

jesli nie chciales sie zadluzac na nowa to sadze ze b dobrze zrobiles
ja Tobie gratuluje wyboru

Karols7 - 2012-10-23, 22:51
Temat postu: Wybór piły formatowej do sklejki
Witam! Chciałbym sie poradzić w wyborze piły formatowej do cięcia sklejki o grubości 6,5mm.
wielkośc formatek 2500x1250mm. Zależy mi na tym,żeby moc była jak najmniejsza maks 3 kw. Wycinane elementy będą miały nie wiecej jak 150cm
Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

US - 2012-10-23, 23:07

SC 4 Elite z wózkiem 2.600, może być 3 kW, podcinacz - zajrzyj do moderowanego - taka, jaką ma Bebilon i tomaszcomasz, tylko oni mają z długimi wózkami
MASZYNY STOL - 2012-12-14, 14:23

Nie wiem jaką maszynę porównujemy tu z HAMMERA ale wydaję się że najmniejszą jaką mamy czyli K3W lub K3P a u konkurencji oglądacie maszyny klasy HAMMER K4P lub FELDER K500S i to zarówno z punktu widzenia technicznego jak i cenowego.

Proszę na to zwrócić uwagę w przyszłości :-)

K4P ma system agregatów (głównego i podcinaka) porównywalny z agregatami stosowanymi w maszynach FELDER

Proponuję zobaczyć maszyny w naszych salonach wtedy można zauważyć istotne różnice i dokładnie porównać maszyny

bodaro - 2013-02-17, 20:43

Witam, właśnie prawie się zdecydowałem na kupno Feldera K700 S Professional
z 2002 roku, chciałem się Was spytać co sądzicie o tym modelu, oraz gdyż będzie to moja pierwsza formatówka na co szczególnie zwrócić uwagę przed kupnem by nie włożyć w nią dodatkowych pieniędzy. z góry dziękuję za odpowiedzi.

bodaro - 2013-02-17, 21:08

12500 brutto
majster86 - 2013-02-17, 21:39

Powiem tak mam kf 700 z 2005 roku i wielkim minusem jest to że agregat tnący w tych maszynach nie jest zabudowany i duża część pyłu z tarczy leci prosto na mechanizm przechyłu piły przez co naprawdę często, za często, trzeba to czyścić bo inaczej trzeba dwiema rękami kręci żeby o kilka stopni przechylić piłę. Może problem polega na tym że pracuję głównie w litym suchym buku, ale tak czy siak jest to nie wypał, moim zdaniem lepiej dołożyć 3-4 tysiące i kupić maszynę po 2007 roku, zrobili wtedy inne mocowania i to już podobno zdecydowanie lepiej się sprawdza.
bodaro - 2013-02-17, 21:59

Przechył piły będzie naprawdę w sporadycznych przypadkach
chodzi mi raczej o prowadzenie stołu,jakie luzy gdzie posprawdzać

US - 2013-02-17, 22:07

12.500 za 11-letnią maszynę z niskiej półki? Nigdy w życiu. Poszukaj większej i mocniejszej używki w tej cenie.
Krzysztof b - 2013-02-17, 22:13

albo niech dołoży jakieś 8 tyś i kupi nową ,jak dobrze poszuka to znajdzie .
Kiełek - 2013-02-17, 22:33

Krzysztof b, Kolejne osiem kafli to zupełnie inny budżet. Jakby miał to by pewnie wybrał nową.

Pzdr,
Kiełek

bodaro - 2013-02-17, 22:33

Przepraszam wszystkich ale nie miałem w zamiarze pytać się o cenę i wiek maszyny
proszę tylko o opinię i radę co technicznie mam w niej sprawdzić

US - 2013-02-17, 22:45

No właśnie Ci opiniujemy - że tego typu maszyna w tej cenie jest nieopłacalnym zakupem i nie ma co iść dalej i niczego sprawdzać. W tej cenie znajdziesz maszynę, z której jeszcze da się coś wycisnąć. Chyba że stargujesz cenę o jakąś połowę, to wtedy sprawdź wózek - wysuń do końca i zobacz, czy się przestawia na boki i w górę. Jeśli tak, to od razu sobie podaruj. Potem sprawdź, czy wózek chodzi tak samo bez i z obciążeniem. Jeśli z obciążeniem chodzi ciężej, to też sobie podaruj. Chyba że chcesz włożyć dodatkową kasę w regulację, a w najgorszej wersji wymianę wózka. Potem sprawdź jak się podnosi tarcza, agregat porusza się na jaskółczym ogonie bodajże, jak ciężko, to tego już nie ruszysz. Potem sprawdź, czy podcinacz da się w ogóle wyregulować - tam jest sprężyna, jeśli się wszystko wyrobiło, to w życiu go już dobrze nie ustawisz. Do reszty pilara by się przydał.
bodaro - 2013-02-17, 23:02

Piła używana była do cięcia kartonu komórkowego do mebli tapicerowanych czyli płyta waży kilka kilogramów a podcinak w ogóle był nie używany.
Krzysztof b - 2013-02-17, 23:21

może i cięła karton ale kwestia ile godzin na dobę ,co by nie cięła to i tak się zużywa wszystko zależy w jakim stopniu ,w tych pieniądzach dostajesz spokojnie pilarkę Remy ,a to już nie zabawka ,
majster86 - 2013-02-17, 23:34

Marta z niskiej półki? Przecież to z powodzeniem może konkurować z waszymi s 315 elite s a może nawet je przewyższa. Pilara zresztą kiedyś się wypowiadał na forum o sposobie prowadzenia stołu że ten na wałkach jest lepszy od waszego na kulkach.
Ale ok.
Z uwag które jeszcze mi się przypomniały sprawdź czy podcinak jest na osobnym silniku czy na wspólnym, jeżeli masz go zamiar używać to odpuść sobie maszynę w drugiej wersji, bo to się nadaje tylko do okazjonalnego cięcia, Druga sprawa sprawdź czy stół jest już x roll czy jeszcze ten stary typ kulkowy. Jak ten stary to też sobie daruj, bo gnie się na wszystkie strony.

US - 2013-02-18, 00:25

majster86, gdzie pilara się tak wypowiadał odnośnie posuwu? To jest maszyna z 2002 roku, jej rozwiązania są znacznie gorsze od obecnych. I nie przewyższa Elite S, chyba że ilością blachy na korpusie.
pit404, a co ma moje moderowanie do wypowiadania się w wątku o pilarce? Czy ja kiedyś wyrzuciłam jakiś wątek zgodny z regulaminem, tylko dlatego że jestem moderatorem? Czy nadużyłam ostrzeżeń? Nie, po prostu wypowiadam się w temacie, w którym mogę się wypowiedzieć, bo dysponuję odpowiednią wiedzą, a nie dlatego że jestem modem. Jeden z moich klientów pracuje na dokładnie takiej maszynie. Jako że spędziłam cały dzień przy uruchomieniu własnej, mogłam się tej starej dokładnie przyjrzeć, posłuchać operatorów i pogrzebać w niej sama. Wysunięty wózek lata na boki o dobre pół centymetra, a tarcza podnosi sie bardzo ciężko.
Jeśli masz obiekcje co do mojego obiektywizmu jako moderatora, to zgłoś to bardzo proszę administratorowi, a nie tutaj, bo odbiegasz od tematu.
I BTW nie moderuję działu maszyn stacjonarnych, po raz kolejny to powtarzam.

A mi chodziło tylko o to, że to jest po prostu za dużo kasy i koniec kropka.

awaria - 2013-02-18, 00:34

A można jakieś przykłady solidnej formatówki do max 12000pln ????
Na wiecej nie moge sobie pozwolić.

Pewnie dostane ostrzezenie:

PILA FORMATOWA SCM SI15WF NETTO 8300 ZŁ
http://allegro.pl/pila-fo...3027245849.html

Piła formatowa Mini Max S315 WS
http://allegro.pl/pila-fo...2975366961.html

PIŁA FORMATOWA KUSING
http://allegro.pl/pila-fo...2890848475.html

Pilarka formatowa KUSING FPnp OPTIM 3000
http://allegro.pl/pilarka...3037852956.html

Piła Jaroma pilarka DMUB 2003r
http://allegro.pl/pila-ja...2969028294.html

piła formatowa casadei ks-30
http://allegro.pl/pila-fo...2969554256.html

Piła formatowa Jaroma
http://allegro.pl/pila-fo...3032217400.html

Piła formatowa z podcinakiem
http://allegro.pl/pila-fo...3033015609.html

US - 2013-02-18, 00:40

awaria, poszukaj SI 3200 - czasem się trafiają na allegro w niezłej cenie, anioll na takiej pracuje, o ile dobrze pamiętam albo może pilara ma coś swojego używanego po remoncie
majster86 - 2013-02-18, 01:36

marta napisał/a:
majster86, gdzie pilara się tak wypowiadał odnośnie posuwu

A skorzystać z szukajki to nie łaska? :-)
Pierwszy z brzegu post w temacie Producenci pilarek na "wojennej ścieżce" z 2009-05-16, 13:45
"System wózka środkowego w SCM-ie i Felderze to łożyska liniowe. Jest po prostu rama, a w niej kulki, które toczą się po bieżniach wklejonych bądź zawalcowanych w saniach i stole ( od niedawna po pręcikach ). Felder ten system udoskonalił i zamiast kulek stosuje rolki ( łożysko rolkowe liniowe ). Ten system jest o tyle lepszy, że rolki nie wygniatają w bieżniach rowków i szybko ich nie niszczą ( 6 lat gwarancji za dopłatą :evil: )."
Zatkało ;-)
Z tym że tak jak pisałem ma sobie sprawdzić jak jest w pilarce z 2002 roku bo jeżeli są kulki to nie ma sensu jej brać.
Po za tym może się źle wyraziłem ale chodziło mi o porównanie maszyn nowych to znaczy nowa K700 kontra nowa s 315 elite s- Jak piszesz ze k 700 jest z niskiej półki to s 315 s stoi na tej samej niskiej półce, o ile nie niższej.
Inna sprawa że chciałbym widzieć u Twojego klienta Twoją maszynę po podobnym czasie pracy co ten felder i zobaczyć te luzy rzędu centymetra na boki. Po prostu niektórzy ludzie kupują tanie maszyny względem potrzeb, potem jadą nimi 24 /7,o czyszczeniu i smarowaniu nie słyszeli, a jedynym odciągiem jest szufla do śniegu i potem masz takie efekty. Każdą maszynę można zajechać.

anioll - 2013-02-18, 09:30

Mam 3200 z elektrycznym podnoszeniem i przechyłem. Jestem zadowolony.
Rok 1999. Masywna, jest wyprodukowana jeszcze w czasach kiedy nie oszczędzało się na materiale :-P

pilara - 2013-02-18, 11:09

Z tym x-rolem to nie tak do końca, od czasu kiedy scm zaczął bieżnie zawalcowywać a nie przyklejać ( w minimaksach ) są to systemy porównywalne, przy czym biorąc pod uwagę powierzchnię styku ( przy rolkach większa ) trzeba bardziej dbać o czystość, ale oba układy pracują dobrze i spełniają swoje zadanie... Co do k700 z 2002 nie wypowiadam się bo nie widziałem takiego na żywo, ale jeżeli układ regulacji podcinacza jest podobny do obecnego to po 11 latach nieużywania ma prawo być zapieczony...
US - 2013-02-18, 18:20

majster86, nie zatkało - po co ta ironia? Pytałam, bo nie pamiętałam, a szukać mi się nie chciało :-P Poszukałeś za mnie i sprawa załatwiona ;-) Co nie znaczy, że się z tym zgadzam. Masz przykład - maszyna aniolla, śmiga aż miło. Ale to wysoka półka. A maszyny z półek niskich po 11 latach będą wyglądały, jak wyżej opisałam. Dlatego uważam, że ta cena za tę maszynę, to po prostu za dużo i nie warto w to się pchać. Za maszynę mocniejszą owszem, można spróbować.
bodaro - 2013-02-18, 20:33

Marta, dla czego z założenia nie widząc na oczy maszyny twierdzisz że już ona do niczego się nie nadaje,w hurtowni gdzie się zaopatruję śmiga jeszcze starsza maszyna tej firmy i nikt nie narzeka na jakość cięcia,właśnie tym zasugerowałem się w wyborze pilarki. :-/
awaria - 2013-02-18, 21:36

To ja sie zapytam czy warto zainteresować sie maszynami które wymieniłem "Wysłany: Dzisiaj 0:34"??????
zbmb - 2013-02-18, 21:52

awaria
ja mam kusinga 1999 - jest to pierwsza taka maszyna sprowadzona do Polski (ma Nr Pl-1)
nie mam z nią zadnych kłopotów
ale
uzywam jej od nowosci sam - nie zatrudniam pracownikow
te modele na pewno nie nadają sie do pracy po 8 godz dziennie
ale
w mojej pracy ta pilarka sie sprawdza z powodzeniem
u mnie podcinak wchodzi 125mm a nie 120 jak w innych modelach

pilara ja opisywał na FS - poszukaj

pilara jest bardzo wiarygodnym specjalista od wszelkich pilarek i ma w swojej ofercie uzywane maszyny z gwarancją
polecam Ci kontakt PW z pilarą

ps
dyskusja o ciężkiej i niewdzięcznej pracy moderatorów i złych forumowiczach jest rozpoczęta w dziale "Sugestie na temat forum"
w wątku: "nadgorliwość, brak refleksji i samokrytyki moderatora"

US - 2013-02-18, 22:00

awaria, tego Minimaxa sobie podaruj, jest zdekompletowany, poza tym w 2002 roku prowadnice były wklejane, no i znowu za drogo!
Ten SCM to nie wiem, wygląda na praprababcię pilarek tarczowych, zdjęcia nic nie mówią - trzeba by to uruchomić i sprawdzić.

bodaro - fakt, nie widziałam tej konkretnej maszyny. Co nie przeszkadza mi w twierdzeniu, że cena jest zbyt duża. Podałam Ci, co powinieneś sprawdzić na dzień dobry. Nie napisałam, że ta konkretna maszyna jest do niczego. Cała dyskusja oparła się po raz kolejny o to, że napisałam, że to jest maszyna z niskiej półki - i już awantura. Takie jest moje zdanie. Mam do niego prawo. I wiedzę. I wiem, które maszyny są z niskiej, a które z wysokiej półki. Moje maszyny też mają taki podział. I wszyscy inni producenci też. Dlaczego nie wolno mi nazywać rzeczy po imieniu?

bodaro - 2013-02-18, 22:36

Marta jak może zauważyłaś że ja akurat nie wdawałem się w dyskusję na temat producentów etc.Dziękuję Ci za udzielone rady lecz ja nie potrzebuję kombajna do przerabiania litej dębiny tylko znudziło mi się płacić po 2.80 zł za wycięcie jednej formatki nie kiedy dla której potrzeba jedno przejechanie piłą
Krzysztof b - 2013-02-18, 22:48

pisz do pilary , nawet poproś jego o wizję lokalną maszyny , zapłacisz jakiś grosz ale będziesz wiedział że się na minę nie wsadzisz
pilara - 2013-02-19, 15:25

Nie bardzo oglądałem te linki, ale pozwoliłem sobie strzelić okiem na Jaromę DMUB, to jest jeszcze rodzimy produkt i jeżeli bieżnie są OK, to cena też OK. Miała jedną małą wade konstrukcyjną, system przechyłu w jakiś głupi sposób był połączony z systemem podnoszenia, lubiło się cholerstwo przytrzeć..., ale to nie powód do paniki, z Jaromą trzeba uważać o tyle, że mają odwieczny problem z częściami zamiennymi.
US - 2013-02-19, 20:10

Może przyłączę się do pytania. Szukam formatówki (podcinak nie jest potrzebny) ale z wózkiem ok 4000. Może być stara ale mocna. Nie wymagam finezji ale mocy i niezniszczalności (z długim wózkiem). Mój Altek F90 ma wózek 3200 i przy sztorcowaniu desek 3600 ciągle jest walony po ogranicznikach.
Widziałem Altka 4300 na allegro. Czy ktoś jeszcze robi tak wielkie wózki (spełniając jednocześnie resztę parametrów)? Cena do 10tys

pilara - 2013-02-19, 20:33

Rema ma stoły o długości 3600 i 3900, szukaj remy opisanej jako 40/410, wiem, że bywają na allegro.
pilara - 2013-02-19, 20:52

Tu masz przykład:

Piła z podcinaczem REMA:
http://allegro.pl/pila-z-...3042243429.html

Stół akurat 3600, ale są wersje 3900 obie to ten sam typoszereg 40/410, warto pytać o długość stołu. Z ceną do dychy :mrgreen: może być problem, remki trzymają ceny.

Peefe - 2013-02-19, 22:52

US - możesz się potargować w ramach tej piły. Ale pewnie będziesz się musiał nieźle targować.

OBRZYNARKA DO DESEK SCM - 4,5m
http://allegro.pl/obrzyna...2943352776.html

Potrzebujesz dwa razy mniej miejsca niż na typową formatówkę.
Pytanie jak precyzyjnie chcesz na niej ciąć.

Opisuj linki, Reg. 12.

SETA - 2013-02-19, 23:20

pilara napisał/a:
Piła z podcinaczem

Po Tobie, spodziewałem się słowa "pilarka". :-P

pilara - 2013-02-21, 15:00

W mordę, świat się kończy... Papież abdykował, meteoryty atakują ruskich, pilara napisał: piła z podcinakiem... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...
Dagi - 2013-02-26, 23:06

Czy ktoś pracuje/pracował na chinolu zwanym Perfect MJ6116TZ?

Piła formatowa z podcinakiem PERFECT n 10 568 zł
http://allegro.pl/pila-fo...3017570444.html

Mogę prosić o refleksje z użytkowania?
Wielkością pasuje do moich zastosowań i mogę go kupić za połowę ceny. Używany oczywiście. Ma 2 lata.
Potrzebuję formatówkę do docinek płyty laminowanej. Praca kilka godzin tygodniowo. Żadne duże rozkroje.

Pamiętaj o opisywaniu linków. Coby zostało dla potomnych ;-)

masterbud7 - 2013-03-01, 19:04
Temat postu: Szuak formatowki.
Witam wszystkich.
Jest 01.03.2013 roku .
Szukam piły formatowej za 10.000zł.
Moze widział ktoś z wac jakąs okazję ostatnio gdzieś
Podeslijcie prosze jakies namiary.
Z gory dzieki.

Słyszałem o Suchym Lesie.
Znacie moze ich adres strony www.?
Macie moze namiar na jakies inne skladnice z maszynami?
A moze ktos z szanownych forumowiczow ma cos konkretnego na sprzedaz?

dylekx - 2013-03-25, 18:55

Witam prosze o pomoc w doborze formatowki i okleiniarki, mam zamiar otwozyc hurtownie plyt i uzywac ich do uslugi ciecia i okleiniowania. Zastanawiam sie nad felder k900(pilarka) i g560(okleiniarka) co o nich sadzicie? Jakie masazyny byscie polecili budzet mam do 100-130tys za komplet. a moze uzywane maszyny na start?
pilara - 2013-03-25, 19:22

Jeżeli k900 to nie kup przypadkiem ze stołem 2800 musi być 3200, przy "kulturalnej obsłudze" da radę..., ale w tych pieniądzach ( k900 ) znajdziesz pilarki masywniejsze, przystosowane do większych obciążeń. Z używanych z kolei będę miał gdzieś za miesiąc solidną maszynę
dylekx - 2013-03-25, 19:35

Pilara jestem troche zielony w tych sprawach jaka bys polecił i jaka bedziesz miał uzywke?
pilara - 2013-03-25, 19:57

Nie znam do końca ceny k900 ( oczywiście jest bardzo "ruchliwa" :mrgreen: znając marketing firmy ), opieram się więc na cenach starszych modeli feldera serii 900 ( 915 i 975 ), zakładam, że może to być coś koło 35000 PLN brutto, mowa oczywiście o stole 3200 mm ( jeżeli się mylę ktoś mnie zapewne dość szybko sprostuje ). W tych pieniądzach możesz mieć REMĘ CLASSIC, REMĘ F3 ( tu jeszcze z tych zakładanych 35 klocków sporo zostaje w kieszeni ) i w zbliżonych prawdopodobnie SCM SI 350 Class ( nie mylić z serią NOVA ). Wszystkie te pilarki mają zdecydowanie solidniejsze i masywniejsze stoły ruchome ( szersze o co najmniej 70 mm - a to dużo, profil jest dużo sztywniejszy i masz dużo większą powierzchnię na której kładziesz płytę ), bebechy też, ponadto ( ciągle się przy tym upieram ) przy kolebie pochylonej pod kątem w felderze nie można regulować podcinacza. Z kolei przewagą k900 jest elektryczne podnoszenie wrzeciona w standardzie ( przechył ręczny ).
Co do używanych będę miał REMĘ DMMD-40/340 ze stołem na prętach, ale to jeszcze trochę czasu...

marcinnag - 2013-04-17, 23:03

Witam,

jestem nowy na tym forum, tzn. korzystam z jego rad od ponad roku (projektowanie i budowa kuchni, szafy pod zabudowę, garderoba, pojedyncze meble itp. - wszystko do własnego użytku, nie zarobkowo), jednak to mój pierwszy post. Zastanawiam się nad uruchomieniem własnej działalności, tj. projektowanie mebli, wykonawstwo, usługi. Myślę o własnym sprzęcie, co pozwoli zmniejszyć koszty materiałów, a także świadczyć dodatkowe usługi (cięcie, oklejanie). Nie znam się jednak na takim sprzęcie, trochę poczytałem, jednak nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Co sądzicie o

PIŁA formatowa ROBLAND NZ3200 NOWA netto 29.900zl
http://allegro.pl/pila-fo...3172349483.html

Jest do dobry sprzęt? A może coś innego w podobnej cenie? [okleiniarki mają swój wątek - pytaj w nim] A może lepiej dołożyć trochę do lepszego sprzętu? Wiem, że można kupować gotowe elementy, ale interesuje mnie projektowanie i wykonawstwo mebli oraz usługi stolarskie. Wykształcenia w tym kierunku nie mam, jednak tzw. smykałkę zawsze miałem i mam nadal. Dziękuję za wyrozumiałość i za pomoc.

Trzymaj się tematu wątku - o okleiniarkę pytaj w wątku poświęconym okleiniarkom.
Jeśli wrzucasz link do allegro, opisz go, bo jak zostanie przeniesiony do archiwum, to nikt nie będzie wiedział o co chodziło.

pilara - 2013-04-20, 14:52

Jeżeli chodzi o lepszy sprzęt to w takiej cenie spokojnie kupisz REME F3, pakowanie się w Roblanda na własną odpowiedzialność...
marko822 - 2013-04-24, 23:31

marcinj napisał/a:
Poczytam w takim razie trochę o firmie Rojek.

Co udało mi się jeszcze znaleźć:
http://www.wyroba.pl/inde...=Product&id=994 - PIŁA Formatowa ALTENDORF F90 z podcinakiem
http://www.wyroba.pl/inde...=Product&id=695 - PIŁA Formatowa CASADEI KS2500 z podcinakiem
http://www.wyroba.pl/inde...=Product&id=987 - PIŁA Formatowa z podcinakiem SAC CS4

Tyle że nazwy firm Casadei i SAC niewiele mi mówią. Ktoś z forum ma może jakąś opinię na ich temat?

[ Komentarz dodany przez: Bebilon: 2012-09-11, 08:16 ]
Regulamin 12a.

Witam, jestem bardzo ciekawy opini specjalistow na temat SAC CS4, poniewaz prawie zdecydowalem sie ja kupic, alternatywa jest JAROMA DMUA. Wloszke bylem obejrzalem sa pewne luzy podnosi material przy przejezdzie wozka, zle ustawiony blat zeliwny ale mysle ze wszystko jest do wyregulowania. Jarome obejrze/kupie w piatek. Pozdrawiam. Rafal.

Grucha - 2013-04-27, 14:09

Witam, dołączam się do tematu. Jestem początkującym stolarzem, zakładam własną działalność i potrzebuję kupić pilarkę formatową do cięcia laminowanych płyt wiórowych. Na pilarkę mam do dyspozycji ok 25 tys zł.
Co sądzicie o używanej pile z linku poniżej? (REMA DMMS-40 SPECIAL z 2009 roku)
http://allegro.pl/pila-fo...3198192645.html
Jakie są ewentualne koszty serwisu takiej maszyny?
Z góry dziękuję za pomoc i proszę o wyrozumiałość. To mój drugi post na forum :)

pilara - 2013-04-27, 14:57

Cena jak cena, trochę przydużo moim skromnym zdaniem. Jestem na etapie przygotowywania używanej do sprzedaży, powiem tylko, że będzie miała 12 m-cy gwarancji, jestes zainteresowany pisz na PW, tam wszelkie szczegóły...
tomaszcomasz - 2013-04-27, 19:10

Moi znajomi mają taką Remę, dobrzy stolarze znający się na rzemiośle- Oni są zadowoleni, a ja im jej zazdroszczę za każdym razem jak ją widzę.....
Martini - 2013-05-28, 18:21

Cytat:
Wstępnie zastanawiałem się nad nowym sprzętem firmy Maktek albo KMA, ale z tego co czytałem na tym forum nie warto.

A czemu z KMA nie warto? Właśnie się przymierzam do nowej maszyny od nich.

SETA - 2013-05-28, 18:53

Martini, bo są zrobione z ryżu. ;-)
Stol-Art - 2013-05-28, 19:15

Znalazłem ofertę na szlifierkę długotaśmową KMA na Alle... i jest tam napisane, że została wyprodukowana w PL (może powinno być " skręcona w PL"?). Swoją drogą ma lepsze parametry niż mój Felder a jest 4 tyś tańsza...
Martini - 2013-05-28, 19:28

No a Houfek nie jest robiony w Czechach? Mam szlifierkę długotaśmową Houfek parę lat i nie było żadnych problemów. Co mnie niepokoi to opinie konkurencji KMA-maszyny, że owe KMA ma bardzo lipny serwis. No ale jeśli są o 15-20% tańsi od konkurencji (przy cenie zakupu maszyny) to nie wiem...

Swoją drogą nie mamy obecnie zbyt dużego przerobu i maszynki całymi zmianami raczej jeszcze długo tyrać nie będą.

SETA - 2013-05-28, 19:36

Houfek i Rojek, to czeskie firmy. Ich wyroby, mają znakomity stosunek jakości do ceny.
Martini - 2013-05-28, 19:43

No właśnie takie opinie słyszałem, że to dobre marki.

Bardziej chodzi mi o opinie o samym dystrybutorze KMA (zasłyszane głównie u konkurencji), że ma ceny dumpingowe bo maszynkę sprzedaje i w razie awarii nie ma co liczyć na dobry serwis... Czy jest się czym przejmować, czy to tylko standardowa gadka konkurencji o tańszej konkurencji?

SETA - 2013-05-28, 19:46

Ryż nigdy nie miał dobrego serwisu.
Bebilon - 2013-05-28, 19:47

Martini zadzwoń do nich, dopytaj czy ktoś w okolicy pracuje na takiej maszynie, może akurat się uda że jest gdzieś niedaleko i osoba która użytkuje coś Ci powie ;-)